husta vyzva

1

husta vyzva

2

husta vyzva

3

husta vyzva

4

husta vyzva

5

husta vyzva

6

husta vyzva

7

husta vyzva

8

husta vyzva

9

husta vyzva

10

husta vyzva

11

husta vyzva

12

husta vyzva

13

husta vyzva

14

husta vyzva

15

husta vyzva

16

husta vyzva

17

husta vyzva

18

husta vyzva

19

husta vyzva

20

husta vyzva

21

husta vyzva

17. DEN

SNÍDANĚ PRO 17. DEN

KOKOSOVÁ BUBLANINA S BORŮVKAMI

Suroviny:
200 g celozrnné mouky
20 g mletého kokosu
40 g kokosového oleje
2 vejce
60 g čekankového sirupu nebo medu
1 MILKO Řecký jogurt 0 % tuku
1 kypřicí prášek
400 g borůvek
trocha mléka na doředění

Postup:
V míse si smícháme všechny suroviny. Těsto dáme na plech vyložený pečicím papírem. Těsto rovnoměrně posypeme borůvkami. Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C cca 35 min.

Imunotip:
Borůvky patří mezi nejzdravější druhy ovoce vůbec. Pyšní se obsahem draslíku, železa, hořčíku, fosforu, síry a dalších minerálních látek. Dále obsahují vitaminy skupiny B, vitamin C a provitamin A. Mají výjimečný obsah mnoha antioxidantů, podporují přirozenou obranyschopnost organismu.

milko
milko

TIPY NA RELAX

TIPY NA RELAX:
Pokud se cítíte unaveni, je důležité umět vypnout a nedělat NIC. Jen tak odpočívat bez výčitek. Velice důležité je spát pravidelně ideálně 8 h. Najít si pravidelně čas jen sám pro sebe, věnovat se oblíbené činnosti – koníčku, kde můžete vypnout hlavu od všedních starostí.

KOMUNITA A VZTAHY:
Důležité je být v kontaktu s přáteli, něco společně absolvovat a setkávat se.

A NAVÍC:
Sekání a ukládání dřeva, tlačení vozíku, zametání chodníků, vytírání chodby – toto jsou vše přirozené činnosti, u kterých sice musíte vynaložit energii, ale zároveň nabízí určitý psychický odpočinek.

SVAČINA PRO 17. DEN

ZELENINOVÉ SMOOTHIE

Suroviny:
400 g vařené cizrny
1 MILKO Řecký jogurt 0 % tuku
šťáva z půlky citronu
2 lžíce olivového oleje
1 stroužek česneku
trocha soli, pepře
Dle chuti přidejte listy špenátu, bazalky a dva stonky řapíkatého celeru.

Postup:
Veškeré suroviny důkladně rozmixujeme do krémové konzistence. Podáváme s nakrájenou zeleninou nebo si hummus namažeme na celozrnné pečivo.

Imunotip:
Olivový olej tvoří triglyceridy a volné mastné kyseliny. Olivový olej je tak nejbohatším přírodním zdrojem mononenasycených kyselin a obsahuje velké množství antioxidantů, které blahodárně působí na náš organismus.

milko
milko

TVAROVÁNÍ DOLNÍCH KONČETIN

1. HLUBOKÉ DŘEPY
Hmotnost rozložte na celou plochu chodidel, rovnoměrně mezi paty a špičky, pravou a levou nohu. Rozkročte se lehce více než na šířku ramen. Ze vzpřímeného postoje se nejprve mírně prohněte a protáhněte do záklonu a poté přejděte do pomalého dřepu, tak abyste nezvedli paty. Setrvejte co nejníže 2–3 s, přitlačte hrudník mezi kolena a kostrč co nejníže k patám a poté se zvedejte vzhůru. Pocitově při zvedání vzhůru tlačte silou do chodidel proti podložce co nejvíce. Tím zintenzivníte procvičení všech svalů dolních končetin. Cvičte minutu v kuse. Zdatnější můžete opakovat 2× minutu.

2. PROTAŽENÍ PŘEDNÍ STRANY DOLNÍCH KONČETIN
Opřete se o stěnu, zanožte pravou nohu tak 1 m až 1,5 m podle rozsahu pohybu a přitlačte pánev co nejníže. Protáhněte pánev a přední stranu stehna, setrvejte 10 s a narovnejte se. Poté vyměňte, levou nohou zakročte a opakujte stejným způsobem.

VEČEŘE PRO 17. DEN

ZÁZVOREM NASTAVENÁ BROKOLICE

Suroviny:
1 větší brokolice
1 nastrouhaná polévková lžíce zázvoru
olivový olej
sůl
česnek
mletý rozmarýn
2 vejce
1 MILKO Řecký jogurt 5 % tuku nebo
MILKO Řecký jogurt 0 % tuku

Postup:
Brokolici uvařte do křupava. Do vroucí osolené vody nasypte kousky brokolice a nastrouhaného zázvoru a nechejte přejít varem. Po minutě varu sceďte. Do hrnce nalijte olivový olej, osolte jej a přidejte na plátky nakrájený česnek, tak tři stroužky. Osmažte to vše do zlatova. Poprašte mletým rozmarýnem a odstavte. Přidejte uvařenou brokolici a promíchejte. Na závěr přidejte nakrájené vejce a přelijte jogurtem dle chuti.

Imunotip:
Zázvor je úzce spojen s kurkumou. Používá se na pomoc trávení, snížení nevolnosti a boj proti chřipce a nachlazení. Gingerol, účinná látka v čerstvém zázvoru, navíc pomáhá snížit riziko infekce.

milko