6. den

SNÍDANĚ PRO 6. DEN

Chia pudink s jogurtem a pečenými jablíčky

Ingredience:
½ MILKO Řeckého jogurtu 0%
2 lžíce chia semínek
150 ml mléka
1 jablko vašeho výběru
špetka skořice
1 lžíce medu
hrst vlašských ořechů
30 g másla

Postup:
Chia semínka zamíchejte v mléce, MILKO Řeckém jogurtu 0% a nechte v lednici alespoň hodinu, aby vznikl pudink. Jablíčko oloupejte, pokrájejte a opečte na másle. Pak přidejte med a skořici.
Vlašské ořechy si nasucho opečte. Na chia pudink přidejte štědré množství pokrájeného a opečeného jablka a navrch dejte ořechy.

milko
milko

Možná psaní do deníčku vnímáte jako aktivitu pro děti, ale ve skutečnosti vám může pomoct v jakémkoli věku. V ruchu každodenního života se často věnujeme urgentním záležitostem a zapomínáme na sebe. Mentální hygiena je nesmírně důležitou součástí naší celkové pohody i zdraví. Neřešte jen urgentní záležitosti, ale také ty důležité. Vezměte si kousek papíru a pište. Můžete psát o svém dni, o tom, co vás trápí, o čem sníte. Nemusíte psát ani celé věty, stačí jen hesla. Nepíšete, abyste někoho ohromili, píšete to čistě jen pro sebe.

SVAČINA PRO 6. DEN

Ovesná kaše přes noc se sušeným ovocem a ořechy ze 7 ingrediencí

Zkuste ovesnou kaši jinak. Je sladká po sušeném ovoci a krásně stravitelná.

Ingredience:
1 MILKO Řecký jogurt 0%
50 g ovesných vloček jemných
3 sušené meruňky
hrst sušených třešní
hrst kešu oříšků
150 ml mléka
špetka skořice

Postup:
Ve sklenici zamíchejte ovesné vločky, mléko, MILKO Řecký jogurt, pokrájené sušené ovoce a ořechy a špetku skořice. Nechte přes noc v lednici a ráno si kaši dejte jen tak nebo s vaším oblíbeným čerstvým ovocem.

milko
milko

VEČEŘE PRO 6. DEN

Cizrnové kari s kokosovým mlékem a jogurtem

Ingredience:
1 MILKO Řecký jogurt 0%
1 plechovka cizrny
200 ml jablečného moštu
1 plechovka kokosového mléka
1 plechovka pokrájených rajčat
1 cibule
2 stroužky česneku
2 lžičky drceného římského kmínu
lžíce kari koření
hrst čerstvého koriandru
sůl
olej

Postup:
Na oleji zpěňte najemno pokrájenou cibuli. Přidejte okapanou cizrnu, najemno nakrájený česnek. Osolte, přidejte kari koření a římský kmín. Přidejte plechovku pokrájených rajčat, jablečný mošt a povařte 15 minut. Na závěr přidejte plechovku kokosového mléka a krátce povařte. Kari podávejte s MILKO Řeckým jogurtem 0% a s čerstvým koriandrem.