10. den

SNÍDANĚ PRO 10. DEN

Jogurt s granolou

6 porcí

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 % a ovoce k servírování
200 g ovesných vloček
100 g kešu nebo lískových ořechů
30 ml kokosového oleje
60 ml čekankového sirupu
30 g kakaa
50 g nasekané čokolády

Postup:
Všechny suroviny kromě čokolády smíchejte ve větší míse a poté směs rovnoměrně rozprostřete na plech s pečicím papírem. Dejte péct do rozehřáté trouby cca na 150–160 °C na asi 20 minut. V polovině pečení granolu opatrně promíchejte. Granolu dejte vychladit a nakonec do ní přimíchejte nasekanou čokoládu. Skvělá je s MILKO Řeckým jogurtem 0 % a s čerstvým ovocem.

milko
milko

Vytvořte si nový zvyk:

2 minuty protažení

Také jako první ráno zkontrolujete telefon a sjíždíte novinky? Nechte to na později. Než vyskočíte z postele, věnujete pár minut tělu. Sedněte se na postel a několikrát se zhluboka nadechněte do spodní části žeber, rozpohybujte bránici. Ukloňte hlavu několikrát na jednu stranu a na druhou, udělejte pár rotací v trupu.

Aktivita:

Procházka

Neexistuje přirozenější pohyb pro naše tělo, než je chůze. Chůzí okysličíte tělo i mozek, nestojí nic a můžete vyrazit prakticky kdykoliv. Ať už si chcete jen pročistit hlavu, snažíte se o redukci tuku, nebo nemáte chuť či energii pouštět se do cvičení, procházka je skvělým řešením.

Největší benefity chůze:

Posiluje srdeční činnost
Snižuje riziko civilizačních chorob
Udržuje hormonální rovnováhu
Brání úbytku svalové hmoty

SVAČINA PRO 10. DEN

Cuketové placičky s jogurtovým dipem

16 placiček – 4 porce

Ingredience:
280 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
250 g MILKO Eidamu 30 %
600 g cukety
2 vejce
100 g jemných ovesných vloček
česnek dle chuti
majoránka
sůl
mletý kmín
olivový olej
citron
bylinky

Postup:
Cuketu nastrouhejte na hrubším struhadle, osolte a nechte asi 5 minut odpočívat. Následně z cukety vymačkejte co nejvíce vody. K cuketě na stejném struhadle nastrouhejte MILKO Eidam 30 %. Ke směsi přidejte vejce, ovesné vločky, prolisovaný česnek, majoránku a mletý kmín. Troubu si předehřejte na 200 °C. Na plech s pečicím papírem tvarujte z cuketové směsi placičky. Ty pokapejte olivovým olejem a vložte do trouby zhruba na 30–40 minut, aby byly opečené dozlatova. V polovině pečení placičky obraťte. Na svěží dip smíchejte MILKO Řecký jogurt 0 % se solí, citronovou šťávou a bylinkami, například s pažitkou nebo koprem.

milko
milko

VEČEŘE PRO 10. DEN

Kuřecí stripsy

4 porce

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
600 g kuřecích prsou
120 g kukuřičných lupínků
olej
sůl

Postup:
Kuřecí maso promíchejte společně s MILKO Řeckým jogurtem 0 %. Celou směs osolte. Mísu zakryjte potravinářskou fólií a dejte minimálně na hodinu odležet do lednice. Mezitím si rozmixujte kukuřičné lupínky na strouhanku. Z lednice vytáhněte maso a obalte jej v připravené kukuřičné strouhance. Obalené maso dejte na plech vyložený pečicím papírem a pokapejte ho olejem. Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C asi 20–25 minut dozlatova.