14. den

SNÍDANĚ PRO 14. DEN

Pomazánka z balkánského sýra

6 porcí

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
100 g MILKO Žervé
150 g balkánského sýra

Postup:
Balkánský sýr, MILKO Žervé a MILKO Řecký jogurt 0 % rozmixujte na hladkou pomazánku. Skvělá je například s rozpečenou tortillou nebo pita chlebem.

 

 

 

 

milko
milko

Vytvořte si nový zvyk:

Zůstaňte den offline

Kolikrát se za den podíváte na telefon, ačkoliv tam nic nepotřebujete? Zkontrolovat upozornění, prokrastinace, kdy bezduše sjíždíte sociální sítě? Zkuste den offline. Naplánujte si ho alespoň 1× či 2× do měsíce a pročistěte hlavu. Uvidíte, jak prima den to bude.

Aktivita:

Indiánský běh

Hned po chůzi je běh pro naše tělo přirozeným pohybem. Od pradávna, ať už to byl úprk před nebezpečím, hon za večeří, nebo přemisťování na dlouhé vzdálenosti, jak to dělali Indiáni, po kterých se běh jmenuje. Indiánský běh je ideální pro ty, kteří se chtějí začít běhu věnovat anebo si chtějí jen vyčistit hlavu třeba z práce. Nejčastější aplikace indiánského běhu je 1 minut běh a 1 minuta svižná chůze. Jakmile se zaběhnete, můžete přidat tempo 2 minuty běh a 1 minuta svižná chůze. Principem indiánského běhu není ze sebe dostat maximum, tepová frekvence by měla být 60–70 % vašeho maxima.

 

SVAČINA PRO 14. DEN

Arašídová pěna

4 porce

Ingredience:
70 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
5 bílků
100 g arašídového másla
40 ml čekankového sirupu

Postup:
Arašídové máslo lehce promíchejte s čekankovým sirupem a s MILKO Řeckým jogurtem 0 %. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Následně ho postupně po částech vmíchávejte do připravené arašídové směsi. Pěnu rozdělte do skleniček a dejte vychladit do ledničky nejlépe přes noc.

 

milko
milko

VEČEŘE PRO 14. DEN

Kuřecí tortilly s tzatziki

2 porce

Ingredience:
Tzatziki:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
200 g okurky
2–3 stroužky česneku
šťáva z ½ citronu
kopr
sůl
pepř

Tortilly:
2 celozrnné tortilly
300 g kuřecích prsou
100 g balkánského sýra
100 g římského salátu
1 menší červená cibule nebo šalotka
olej
sůl
pepř

Postup:
Okurku nastrouhejte na jemném struhadle a vymačkejte z ní všechnu vodu. Smíchejte ji s MILKO Řeckým jogurtem 0 %, citronovou šťávou, prolisovaným česnekem, koprem, se solí a  s pepřem. Kuřecí maso očistěte, osolte, opepřete a opečte na kapce oleje. Tortillu naplňte připraveným tzatziki, natrhaným římským salátem, nadrobno nakrájenou cibulkou, rozdrobeným balkánským sýrem a nakrájeným opečeným masem. Zabalte a nechte zapéct v kontaktním grilu.