15. den

SNÍDANĚ PRO 15. DEN

Jogurtové tousty

1 porce

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
1 vejce
60 g čekankového sirupu
200 g borůvek nebo jiného oblíbeného ovoce
2 kousky celozrnného toustového chleba

Postup:
Vejce, MILKO Řecký jogurt 0 % a čekankový sirup smíchejte v misce do hladké směsi. Pomocí lžíce vytlačte do toustového chleba důlek, abyste jej mohli naplnit připravenou jogurtovou směsí. Nakonec na tousty přidejte borůvky nebo jiné oblíbené ovoce. Takto připravené tousty dejte zapéct na 10-15 minut do horkovzdušné fritézy nebo do trouby na 200 °C.

milko
milko

Vytvořte si nový zvyk:

Každé ráno sklenice vody

S pitným režimem bojuje velká část společnosti. Mnoho lidí přiznává, že ztrácí jeden ze základních instinktů, pocit žízně, a necítí potřebu pít. Lidské tělo obsahuje téměř 70 % vody, podílí se na většině životních procesů a udržuje nás v kondici. Pokud se cítíte často ospalí, unavení a nevýkonní nebo vás trápí bolest hlavy či její točení, příčinou může být právě nedostatek tekutin. Věděli jste, že mozek se skládá z 90 % pouze z vody? To je hlavní příčina, proč se všechny příznaky dehydratace „ozývají“ odtud.

Každé ráno po probuzení začněte sklenicí vody, nejlépe odstáté. Uvidíte, že tento zvyk brzy vezmete za svůj, protože sami poznáte, jak dobře vám bude.

  1. doplníte tekutiny, kterým se tělu nedostávalo během noci
  2. zlepšuje peristaltiku (pohyb) střev a tak zlepšuje vyprazdňování
  3. dostatečný pitný režim napomáhá proti zadržování vody v organismu
  4. správná činnost orgánů a hlavně ledvin
  5. udržuje pružnost pokožky a její hydrataci

Aktivita:

5 cviků pro pevné nohy a kulaté hýždě

Mít štíhlé pevné nohy si přeje každá z nás, vyzkoušejte pár zdánlivě obyčejných cviků, které mají velký efekt.

Dřep (20 opakování): Rozkročte si na šířku ramen, váha je rozložena na celém chodidle, ale síla vždy vychází z paty. Lopatky stahujeme k sobě a dolů. S nádechem jdeme dolů a s výdechem nahoru.

Zanožování ve stoje (20 opakování na každou nohu): Postavte se na jednu nohu a lehce ji pokrčte. Druhou nohu opřete o špičku a s výdechem zanožujete. Jedná se o pomalý a kontrolovaný pohyb stažením hýžďových svalů. S výdechem se nohy vrací zpět.

Výpady (15 opakování na každou nohu): Postavte se na šíři ramen a s nádechem jděte do výpadu. Koleno je celou dobu nad zemí, s výdechem se vracíte zpět nahoru. Na každou stranu 15 výpadů.

Pánevní most (20 opakování): Lehněte si na podložku a pokrčte kolena na šíři kyčlí. Nadechněte se a s výdechem zvedáte pánev nahoru. Důležité je mít pánev podsazenou, neprohýbat se v bedrech a v nejvyšší fázi stáhnout hýžďové svaly. S výdechem se vracíme na podložku.

Zanožování v kleče (20 opakování na každou nohu): Postavte se na všechny čtyři. Ramena, lokty a zápěstí jsou v jedné lince a záda musí být rovná bez prohýbání se v bedrech. S výdechem vedeme kontrolovaný pohyb nohy nahoru a s výdechem vracíme zpět.

SVAČINA PRO 15. DEN

Domácí krémový sýr

8 porcí

Ingredience:
500 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
200 g MILKO BIO Zakysané smetany 15 %
sůl
bylinky

Postup:
MILKO Řecký jogurt 0 % společně s MILKO BIO Zakysanou smetanou 15 % vyšlehejte pomocí mixéru. Osolte. Připravte si cedník, který vyložte utěrkou, a do něj vložte připravenou směs. Cedník dejte na hrnec, volnými konci utěrky zakryjte jogurtovou směs a zatižte ji například talířem a konzervou. Dejte do lednice odležet nejlépe přes noc, kdy ze směsi odkape přebytečná tekutina. Druhý den vzniklý krémový sýr vyklopte do misky a smíchejte společně s oblíbenými bylinkami, například pažitkou. Sýr je skvělý s čerstvým žitným chlebíkem.

milko
milko

VEČEŘE PRO 15. DEN

Pečené brambory s náplní ze sýra, česneku a tvarohu

2 porce

Ingredience:
250 g MILKO Odtučněného tvarohu
2 větší brambory
2 stroužky česneku
100 g MILKO Eidamu
sůl
pepř

Postup:
Troubu předehřejte na 180 °C. Celé omyté brambory propíchejte vidličkou a zabalte do alobalu. Dejte na plech a pečte asi hodinu do změknutí. MILKO Odtučněný tvaroh smíchejte v misce
s prolisovaným česnekem, solí a pepřem. Brambory vytáhněte z trouby, podélně je rozkrojte a naplňte MILKO Eidamem nastrouhaným nahrubo. Takto připravené brambory dejte ještě zpátky na pár minut do trouby, aby se sýr roztekl. Nakonec brambory vytáhněte z trouby a naplňte tvarohovou směsí.