2. den

SNÍDANĚ PRO 2. DEN

Turecké vejce

2 porce

Ingredience:
200 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
2 vejce
1–2 stroužky česneku
2 lžičky olivového oleje
chilli
pepř
sůl
lžíce octa

Postup:
MILKO Řecký jogurt 0 % smíchejte se solí, pepřem a česnekem. Olej zahřejte a přidejte k němu chilli, nechte chvilku opékat a stáhněte z ohně. Připravte si pošírovaná vejce. V hrnci přiveďte vodu k varu a přidejte lžíci octa. Stáhněte plamen, aby voda přestala vřít. Rozklepněte vejce do naběračky a pomocí lžíce udělejte ve vodě v hrnci vír. Pomalu vložte vejce a nechejte ho pošírovat asi 4 minuty. Vejce dělejte po jednom. Ochucený MILKO Řecký jogurt 0 % dejte do misky, položte na něho vejce a zakápněte chilli olejem. S rozpečenou bagetkou a čerstvou zeleninou to bude skvělá snídaně.

milko
milko

Vytvořte si nový zvyk:

10 minut „do blba“

Znáte ten pocit, kdy máte spoustu úkolů a ani k jednomu vás nenapadá řešení? Je to tím, že náš mozek v dnešní době nemá chvilku na oddych. Posloucháme rádio, televizi, různé podcasty a připadá nám, že chvilku času si nemůžeme dovolit. Vypněte. Posaďte se v klidu, vypněte všechny rušivé elementy a třeba jen pouhých 10 minut koukejte do zdi nebo z okna. Uvidíte, že myšlenky dají o sobě během chvilky vědět.

Aktivita:

Sobotní úklid

Taky je pro vás sobotní dopoledne ve znamení poklízení? Žádná extra zábava to není, ale věděli jste, že během úklidu spálíte stovky kalorií? Při pětikilometrovém běhu spálíte přibližně 350 kcal, ve srovnání s domácími pracemi se ten úklid jeví jako slušný workout.

Spálené kalorie za 1 hodinu:
Vysávání nebo vytírání 200 kcal
Mytí koupelny 200 kcal
Mytí oken 300 kcal
Utírání prachu 170 kcal
Žehlení 140 kcal
Vaření 100 kcal

SVAČINA PRO 2. DEN

Domácí jahodovo-jogurtové nanuky

5 nanuků

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
300 g jahod (mohou být i mražené)
čekankový sirup (podle chuti)

Postup:
Jahody rozmixujte na hladké pyré. Podle chuti je můžete osladit čekankovým sirupem. MILKO Řecký jogurt 0 % smíchejte s čekankovým sirupem. Do formiček na nanuky dejte rozmixované jahody a prokládejte je jogurtovou směsí. Dejte je do mrazáku ztuhnout, nejlépe přes noc.

milko
milko

VEČEŘE PRO 2. DEN

Kuře na paprice s jogurtem

4 porce

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
2× 80 g MILKO Žervé
600 g kuřecích stehen bez kostí a kůže (nebo kuřecích prsou)
4 cibule
sladká červená paprika
sůl
pepř
ghí

Postup:
Na ghí neboli přepuštěném másle opečte cibuli nakrájenou na kostičky. Až bude opečená dozlatova, přidejte kuřecí maso v celku. Opečte ho z obou stran, zasypte sladkou červenou paprikou, osolte, opepřete, a jakmile se zatáhne ze všech stran, zalijte ho trochou vody (jen tak, aby bylo maso ponořené). Čím méně vody přidáte, tím hustější omáčka poté bude. Až je maso měkké, vyndejte ho a natrhejte ho vidličkou na kousky. Omáčku rozmixujte pomocí ponorného mixéru dohladka a přidejte MILKO Žervé, které nechte v omáčce rozpustit. Do omáčky vraťte maso a vypněte sporák. Nakonec přidejte MILKO Řecký jogurt 0 %, který už by se neměl vařit, ale jen pěkně spojit s krémovou omáčkou. Kuře na paprice můžete podávat například s rýží nebo těstovinami.