husta vyzva

1

husta vyzva

2

husta vyzva

3

husta vyzva

4

husta vyzva

5

husta vyzva

6

husta vyzva

7

husta vyzva

8

husta vyzva

9

husta vyzva

10

husta vyzva

11

husta vyzva

12

husta vyzva

13

husta vyzva

14

husta vyzva

15

husta vyzva

16

husta vyzva

17

husta vyzva

18

husta vyzva

19

husta vyzva

20

husta vyzva

21

  Pravidla IG soutěží   Pravidla FB soutěží

3. den

SNÍDANĚ PRO 3. DEN

Jogurt s granolou

6 porcí

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 % a ovoce k servírování
200 g ovesných vloček
100 g kešu nebo lískových ořechů
30 ml kokosového oleje
60 ml čekankového sirupu
30 g kakaa
50 g nasekané čokolády

Postup:
Všechny suroviny kromě čokolády smíchejte ve větší míse a poté směs rovnoměrně rozprostřete na plech s pečicím papírem. Dejte péct do rozehřáté trouby cca na 150–160 °C na asi 20 minut. V polovině pečení granolu opatrně promíchejte. Granolu dejte vychladit a nakonec do ní přimíchejte nasekanou čokoládu. Skvělá je s MILKO Řeckým jogurtem 0 % a s čerstvým ovocem.

milko
milko

Vytvořte si nový zvyk:

2 minuty protažení

Také jako první ráno zkontrolujete telefon a sjíždíte novinky? Nechte to na později. Než vyskočíte z postele, věnujete pár minut tělu. Sedněte se na postel a několikrát se zhluboka nadechněte do spodní části žeber, rozpohybujte bránici. Ukloňte hlavu několikrát na jednu stranu a na druhou, udělejte pár rotací v trupu.

Aktivita:

Procházka

Neexistuje přirozenější pohyb pro naše tělo, než je chůze. Chůzí okysličíte tělo i mozek, nestojí nic a můžete vyrazit prakticky kdykoliv. Ať už si chcete jen pročistit hlavu, snažíte se o redukci tuku, nebo nemáte chuť či energii pouštět se do cvičení, procházka je skvělým řešením.

Největší benefity chůze:

Posiluje srdeční činnost
Snižuje riziko civilizačních chorob
Udržuje hormonální rovnováhu
Brání úbytku svalové hmoty

SVAČINA PRO 3. DEN

Cuketové placičky s jogurtovým dipem

16 placiček – 4 porce

Ingredience:
280 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
250 g MILKO Eidamu 30 %
600 g cukety
2 vejce
100 g jemných ovesných vloček
česnek dle chuti
majoránka
sůl
mletý kmín
olivový olej
citron
bylinky

Postup:
Cuketu nastrouhejte na hrubším struhadle, osolte a nechte asi 5 minut odpočívat. Následně z cukety vymačkejte co nejvíce vody. K cuketě na stejném struhadle nastrouhejte MILKO Eidam 30 %. Ke směsi přidejte vejce, ovesné vločky, prolisovaný česnek, majoránku a mletý kmín. Troubu si předehřejte na 200 °C. Na plech s pečicím papírem tvarujte z cuketové směsi placičky. Ty pokapejte olivovým olejem a vložte do trouby zhruba na 30–40 minut, aby byly opečené dozlatova. V polovině pečení placičky obraťte. Na svěží dip smíchejte MILKO Řecký jogurt 0 % se solí, citronovou šťávou a bylinkami, například s pažitkou nebo koprem.

milko
milko

VEČEŘE PRO 3. DEN

Kuřecí stripsy

4 porce

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu 0 %
600 g kuřecích prsou
120 g kukuřičných lupínků
olej
sůl

Postup:
Kuřecí maso promíchejte společně s MILKO Řeckým jogurtem 0 %. Celou směs osolte. Mísu zakryjte potravinářskou fólií a dejte minimálně na hodinu odležet do lednice. Mezitím si rozmixujte kukuřičné lupínky na strouhanku. Z lednice vytáhněte maso a obalte jej v připravené kukuřičné strouhance. Obalené maso dejte na plech vyložený pečicím papírem a pokapejte ho olejem. Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C asi 20–25 minut dozlatova.