DEN 14.

SNÍDANĚ PRO 14. DEN

Obložený chleba s hořčicovým jogurtem, kuřetem a nivou

1 porce

Ingredience:
60 g MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %
1 plátek žitného chleba
100 g pečeného kuřete
1 lžíce hořčice
sůl
20 g nivy

Postup:
Chléb opečte v toustovači. MILKO Řecký jogurt bílý 0 % smíchejte s hořčicí a osolte. Chleba potřete hořčicovým dresingem, položte na něj natrhané pečené kuře a nadrobte nivu.

whistle effect milko whistle effect
whistle effect milko whistle effect

SVAČINA PRO 14. DEN

Mléčná rýže

1 porce

Ingredience:
70 g MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %
100 g uvařené rýže
100 ml polotučného mléka
20 ml medu
ovoce
čokoláda

Postup:
Uvařenou rýži povařte s mlékem do zhoustnutí. Oslaďte medem nebo jiným oblíbeným sladidlem a vmíchejte MILKO Řecký jogurt bílý 0 %. Podávejte s ovocem a nastrouhanou čokoládou.

OBĚD PRO 14. DEN

Salát z pečené zeleniny a jogurtový dresing s medem a hořčicí

2 porce

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %
2 větší brambory
1 větší cibule
2 mrkev
2 bílé papriky
60 g uvařené černé čočky
lžíce plnotučné hořčice
lžíce medu
sůl, ocet, olej

Postup:
Brambory omyjte a nakrájejte na čtvrtky. Cibuli oloupejte a nakrájejte stejně. Mrkev očistěte a nakrájejte na proužky, stejně tak i papriku. Všechnu zeleninu dejte na plech vyložený pečicím papírem a pokapejte olivovým olejem. Dejte péct do trouby vyhřáté asi na 180 °C na cca 40–50 minut, dokud nebudou brambory měkké. Upečenou zeleninu promíchejte v míse s uvařenou černou čočkou, osolte a přidejte asi lžíci octa. Podávejte s dresingem z MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %, hořčice, medu a soli.

whistle effect milko whistle effect
whistle effect milko whistle effect

Aktivita

Na dnešek si naplánujte nějakou pěknou dlouhou procházku v lese, túru v horách nebo kopcích, kolem rybníka nebo jezera, máte-li nějaké poblíž vašeho bydliště, prostě vydejte se do pravé, nefalšované přírody. Nejen že si „odfrknete“ od práce a běžných starostí, ale nadýcháte se čerstvého vzduchu, protáhnete nohy a celé tělo a přijdete na úplně jiné myšlenky. Možná u toho, jakoby jen tak mimochodem, vyřešíte i nějaký vleklý problém, který vás dlouho trápí. Ale hlavně, celé vaše tělo i mozek se přímo vykoupou v kyslíku. Po příjemné námaze se vám bude v noci ještě příjemněji spát. Tak krásný výlet a sladké sny!