DEN 19.

SNÍDANĚ PRO 19. DEN

Tuňákové zapečené tousty

2 porce

Ingredience:
40 g MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %
40 g MILKO Žervé
20 g MILKO Eidamu 30 %
120 g tuňáka ve vlastní šťávě
40 g kukuřice v konzervě
40 g červené cibule
2 kusy žitného rohlíku
sůl a oblíbené koření

Postup:
MILKO Řecký jogurt bílý 0  %, MILKO Žervé, tuňáka, kukuřici, nadrobno nakrájenou červenou cibulku, sůl a koření promíchejte. Pečivo překrojte podélně na dvě poloviny a položte ho na plech vyložený pečicím papírem. Na pečivo nandejte tuňákovou směs, zasypte ji najemno nastrouhaným MILKO Eidamem 30 % a dejte péct na 180 °C na cca 10–15 minut do trouby.

 

whistle effect milko whistle effect
whistle effect milko whistle effect

SVAČINA PRO 19. DEN

Mrkvánky plněné povidly a jogurtem

asi 23 kousků

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %
100 g MILKO Másla
200 g špaldové hladké mouky
200 g mrkve
100 g kvalitních povidel
špetka skořice

Postup:
Mrkev nastrouhejte na jemném struhadle, přimíchejte mouku a změklé MILKO Máslo. Vytvořte nelepivé těsto, které zabalíte do potravinářské fólie a uložíte minimálně na hodinu do lednice. Odleželé těsto rozválejte a vykrajujte pomocí skleničky kolečka, do jejichž poloviny vkládejte směs z povidel a MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %. Poté kolečko přehněte a spojte okraje vidličkou. Dejte péct do předem vyhřáté trouby na 180 °C na cca 15 minut.

 

OBĚD PRO 19. DEN

Řízek v jogurtu s krémovou bramborovou kaší

2 porce

Ingredience:
140 g MILKO Řeckého jogurtu bílého 0 %
20 g MILKO Másla
60 g MILKO BIO Zakysané smetany 15 %
2 kuřecí prsa (asi 300 g)
60 g rozdrcených kukuřičných cornflakes
mletá uzená paprika
400 g brambor
50 ml mléka
sůl

Postup:
Kuřecí maso očistěte a naklepejte. V míse smíchejte MILKO Řecký jogurt bílý 0 %, sůl a uzenou paprikou. Do směsi přidejte maso a promíchejte, aby bylo směsí obaleno. Nechejte alespoň 30 minut odležet v lednici.
Odležené maso obalte v rozdrcených kukuřičných cornflakes a dejte na plech vyložený pečicím papírem. Pečte v troubě vyhřáté na 180  °C asi 20–30 minut. Zatímco se maso peče, oloupejte brambory, uvařte je v osolené vodě doměkka. Vodu slijte, přidejte MILKO Máslo, mléko a vyšlehejte kaši. Nakonec do ní přimíchejte MILKO BIO Zakysanou smetanu 15 %.

whistle effect milko whistle effect
whistle effect milko whistle effect

Aktivita

Kdy jste si naposledy pořádně zatancovali? Jsem z generace, která strávila mládí na 80’ diskotékách, a jestli chcete znát jeden z pramenů věčného mládí, vitality a dobré nálady, tak tady ho máte! To, že při tanci (jakémkoli) spálíte spoustu kalorií, asi nemusím zdůrazňovat. Jak na to? Když máte doma partnera, kterého tanec baví, pusťte prostě hudbu a vyzvěte ho k tanci. Ale vůbec nevadí, když jste doma sami, naopak! Možná je to pro vaše sebevyjádření ještě lepší. Osobně se nejvíc vyblbnu, když si pustím (opravdu nahlas) taneční muziku, může to být hudba z 80’, 90’ , rock nebo klidně latino a tančím tak, jak to cítím, jak to zrovna potřebuju a jak mi to dělá dobře. Rozproudí se vám krev, každá buňka vašeho těla bude jásat, zjistíte, že na tváři máte za chvilku „rohlík“ :-), a starosti odplují neznámo kam. Smím prosit?